Bayraklı Belediyesinden 13 bin kişiye iftar paketi

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik sosyal yardım çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca 13 bin kişinin evlerine sıcak iftar yemeği ulaştırmaya başladı.

Ekipler tarafından hazırlanan paketler, iftar saati öncesinde ailelerin adreslerine gidilere tek tek teslim ediliyor. Belirli aralıklarla günde ortalama 650 kişiye dağıtılan iftarlıklar, ailelerin de yüzünü güldürüyor. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Bu yıl da Ramazan Ayı’nın bereketini yurttaşlarımızla paylaşıyoruz. Biz Bayraklı’da büyük ve güçlü bir aileyiz” dedi.

 

İFTAR PAKETİ VE GIDA KOLİSİ

Dar gelirli ailelere yönelik sosyal yardımlarına Ramazan Ayı dolayısıyla hız veren Bayraklı Belediyesi, ihtiyaç sahibi kişilere sıcak iftar yemeği dağıtımına başladı. Belirli aralıklarla günde ortalama 650 kişiye ulaştırılan sıcak yemekler vatandaşların yüzünü güldürürken, ay boyunca 13 bin kişiye iftar paketi dağıtılacağı belirtildi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından özenle hazırlanan iftarlıklar, iftar saati öncesinde düzenli olarak evlere dağıtılıyor. Belediye ekipleri ayrıca, yüzlerce haneye de gıda kolisi yardımı yapıyor.

 

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Ramazan Ayı’nın bereketini vatandaşlarımızla paylaşmak adına, iftar yemeklerini ve gıda kolilerini düzenli olarak ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırıyor, soframızı, lokmamızı bölüşüyoruz. Çünkü biz Bayraklı’da büyük ve güçlü bir aileyiz. İyi günde de kötü günde de her zaman beraberiz. Kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden tüm yurttaşlarımıza destek olmaya özen gösteriyoruz. Bu vesile ile Ramazan Ayı’nın ülkemize ve İslam alemine bereket, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x